Tłumiki produkcji firmy ASMET

Tłumiki produkcji firmy ASMET

Polska firma Asmet zajmująca się produkowaniem tłumików funkcjonuje na rynku od 1989 roku. Produkcja obejmuje układy wydechowe do samochodów dostawczych i osobowych. Firma stara się w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku rozszerzać oferowany przez nią asortyment wyrobów. Obecnie produkowany jest asortyment obejmujący 31 marek. Asmet jest firmą posiadającą nowoczesne maszyny, który poziomem technologii porównywalny jest do czołowych producentów w Unii Europejskiej.

Elementy układów wydechowych produkowane są z blach i rur stalowych obustronnie aluminiowanych i częściowo żaroodpornej i nierdzewnej. Do wyprodukowania tłumików konieczne jest stosowanie środka głuszącego, który cechuje bardzo dobre tłumienie dźwięku, i jest odporny na wysokie temperatury.

Stosowany wypełniacz z włókna szklanego roving Silentex jest także odporny na wchłanianie kondensatu, który gromadzi się w tłumikach, oraz nie zanieczyszcza środowiska poprzez wydmuchiwanie pyłów do atmosfery.

Aby produkowane wyroby były jak najwyższej jakości poszczególne etapy produkcji są pod ścisłą kontrolą. Ma to na celu eliminację wadliwych elementów z dalszej produkcji. W sposób szczególny kontroluje się parametry jakie mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowania produktu. Firma Asmet posiada specjalnie utworzone stanowiska zajmujące się szczegółowym badaniem w zakresie szczelności puszek tłumików, akustyki tłumików, i spawania.

Firma Asmet swoje wyroby sprzedaje także poza granicami kraju głównymi eksporterami są Estonia, Holandia, Niemcy oraz kraje skandynawskie. W Polsce istnieje sieć dystrybutorów układów wydechowych sprawia to, że zamówienia są realizowane bardzo szybko. Wyroby wyprodukowane w firmie Asmet posiadają trzydzieści miesięcy gwarancji.