Artykuły


Jak jeździć bezpiecznie podczas zimy?

Bezpieczna jazda podczas zimy

Zimowa aura przyszła do nas z opóźnieniem i chociaż mamy pogodę w kratkę pewne jest, że prawdziwie zimowe temperatury i opady śniegu jeszcze nas nie pożegnały. A kiedy jest śnieg, mróz i gołoledź należy w sposób szczególny zadbać o jak największe bezpieczeństwo podczas jazdy. Takie zimowe warunki atmosferyczne wręcz tego wymagają i nie można ich lekceważyć. Jest kilka podstawowych zasad, które przestrzegane zwiększają w dużej mierze nasze poczucie bezpieczeństwa.

Tłumiki produkcji ASMET

tłumiki Asmet

Polska firma Asmet zajmująca się produkowaniem tłumików funkcjonuje na rynku od 1989 roku. Produkcja obejmuje układy wydechowe do samochodów dostawczych i osobowych. Firma stara się w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku rozszerzać oferowany przez nią asortyment wyrobów. Obecnie produkowany jest asortyment obejmujący 31 marek. Asmet jest firmą posiadającą nowoczesne maszyny, który poziomem technologii porównywalny jest do czołowych producentów w Unii Europejskiej.

Pompowanie kół azotem

Pompowanie kół azotem

Ważnym czynnikiem mający duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem ma utrzymywanie stałego ciśnienia w oponach, w ten sposób możemy również zmniejszyć zużywanie paliwa. Teoria swoje, a praktyka swoje ponieważ większość kierowców mało kiedy tym się interesuje. Pompowanie kół azotem może tu stanowić rozwiązanie. W wielu serwisach samochodowych jest obecnie taka usługa, ale duża część klientów z niej nie korzysta nie chcąc narażać się na dodatkowy koszt.

Kiedy zmieniamy opony na nowe?

Kiedy zmieniamy stare opony na nowe

Stan opon w naszym samochodzie ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dlatego wskazane jest aby kiedy są już długo użytkowane przez co nie spełniają pewnych norm wymienić je na nowe. Podstawą do zmiany ogumienia na nowe jest przede wszystkim głębokość bieżnika i liczba przejechanych kilometrów.

Tłumiki firmy Bosal

tłumiki Bosal

Holenderska firma Bosal mająca swoją siedzibę w Belgii funkcjonuje na rynku już od 1923 roku posiada 43 zakłady produkcyjne i 23 centra zajmujące się dystrybucją. Produkcja firmy dotyczy przede wszystkim części zamiennych ale także producenci samochodowi wykorzystują podzespoły tej firmy w seryjnej produkcji.

Tłumiki firm POLMOstrów i Izawit

Tłumiki firm POLMOstrów i Izawit

Izawit jest znanym producentem przewodów wylotowych i tłumików do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Tłumiki tej firmy są trwałe łatwe do montowania i wyciszają hałas. Izawit współpracuje z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji w Warszawie z którym konsultuje zmiany konstrukcyjne swoich produktów.

Rodzaje bieżników w oponach

Rodzaje bieżników w oponach

Jeżeli następuje polepszenie warunków pogodowych pod kątem wzrostu temperatury do około 6-7 stopni Celsjusza powinno się dokonać wymiany opon z zimowych na letnie. Do pojazdów osobowych istnieją trzy rodzaje bieżników: opony z bieżnikiem kierunkowym można je rozpoznać po śladzie jaki zostawiają na podłożu jest on w kształcie litery V.

Tłumiki firm Magnaflow i Indo Gobex

Tłumiki firm Magnaflow i Indo Gobex

Firma ARTO jest importerem i głównym przedstawicielem firmy Magnaflow od 1994 roku w całej Polsce. Oferta tej amerykańskiej firmy jest bardzo szeroka w jej skład wchodzą między innymi : katalizatory dedykowane, katalizatory uniwersalne, kompletne systemy wydechowe, tłumiki uniwersalne z końcówkami ozdobnymi, tłumiki uniwersalne bez końcówek...

Kontakt

kontakt

Na tej stronie możesz sprawdzić jak dojedziesz do naszego zakładu wulkanizacyjnego
mieszczącego się na Krakusa 6 w Warszawie przy ulicy Piotra Wysockiego.

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00*
Sobota: 8:00 - 13:00*
Niedziela: Zamknięte

*Podczas sezonu pracujemy dłużej!

Telefon

(22) 499 47 06

501 - 277 - 884

Adres

Krakusa 6
(Targówek, Bródno),
Warszawa